Zájezdy a vstupenky na Juventus

Letecké a autobusové zájezdy na utkání slavného Juventusu Turín, kde strávil velkou část své kariéry Pavel Nedvěd.

Juventus založili roku 1897 studenti, kteří měli vášeň pro fotbal a chtěli vlastní klub. Nejstaršímu z nich bylo 17 let, což napomohlo vzniku názvu Juventus, protože v latině to znamená "mladý".

Nejdříve hrálo Juve v růžové a černé, později se barvy změnily na "Bianconeri", tudíž na černou a bílou. V průběhu let jsme však mohli občas zaznamenat znovu i růžové dresy.

V roce 1900 se Juventus připojil k předchůdci Italské ligy, kterou poté v roce 1905 vyhrál.

Roku 1906 se po neschodách od klubu oddělilo několik členů a hráčů, kteří založili nový tým FC Turín. Po tomto rozdělení se Juventusu nedařilo až do roku 1923, kdy klub převzal majitel FIATu Edoardo Agnelli. Ten nechal vybudovat nový stadion a pomohl Juventusu k druhému titulu v sezóně 1925/1926. Ve 30. letech se Juve vypracovalo mezi jeden z nejlepších týmů a vyhrálo 5x za sebou titul pro mistra ligy (1930-1935).

Ve 40. letech přišel lehký útlum a další tituly dorazily v roce 1950 a 1952. Historický úspěch "Stará dáma" zaznamenala roku 1958, kdy si na účet připsala rekordní desátý titul a tudíž ocenění a možnost nosit nad znakem zlatou hvězdu (1 hvězda = 10 získaných titulů).

Zlatá éra nastala v 70. letech. Pod vedením českého trenéra Čestmíra Vycpálka Juve získalo tituly v letech 1972 a 1973. Po něm žezlo převzal Giovanni Trapattoni, který dovedl "Starou dámu" k dalším 7 titulům mistra Itálie (celkově přes 20, tudíž Juve získalo další zlatou hvězdu jako první a zatím jediný tým v Itálii), k výhře v Evropské lize a také v Lize Mistrů roku 1985, kdy se stala jedna z nejhoších fotbalových událostí, "Tragédie na stadionu Heysel".  Zahynulo při ní 39 lidí a stovky dalších lidí bylo zraněno. Stalo se tak poté, co fanoušci Liverpoolu vtrhli do sektoru, kde byla převážně většina fanoušku Juventusu, a zaútočili vším, co měli po ruce. Prchající dav měl jedinou možnost, jak se ze sektoru dostat a to přelézt zeď, která oddělovala další sektor. Bohužel zeď po náporem tolika lidí nevydržela a zřítila se na fanoušky pod ní. Po této tragédii dostaly anglické týmy ban na vystupování v evropských pohárech na 5 let a začalo se vystupovat proti násilí na stadionech a jejich větší zabezpečení. Týmy přesto zápas dohrály, protože se všichni báli, že kdyby se zápas neuskutečnil, tak by nastaly ještě větší výtržnosti a nepokoje. Juventus nakonec v tomto zápase vyhrál a trofej získal, ale tato výhra byla poznamenána obrovskou tragédií. Juventus poté ještě získal Interkontinentální pohár. Zbytek 80. let se Juventusu nedařilo.

Další úspěch Juventus zaznamenal v roce 1993, kdy vyhrál Evropskou ligu. Rok na to po dlouhé době vyhrává Italskou ligu a Italský pohár. Zbytek 90. let byl neméně úspěný. Juventus vyhrává Ligu Mistrů, tituly mistra Italské ligy, UEFA Super pohár a Interkontinentální pohár.

K titulům z roku 2002 a 2003 velkou měrou přispěl Pavel Nevěd, který dopomohl Juventusu také k finále Ligy Mistrů, kterého se bohužel nemohl zúčastnit kvůli příliš velkému počtu žlutých karet, a ve kterém Juventus podlehl AC Milán na penalty.

Juve se dařilo i nadále a získal další 2 tituly, které mu však byly odebrány, kvůli skandálu v italském fotbale. Juventus spolu s dalšími týmy byl obviněn z vybírání rozhodčích, kteří měli připískávat vybranému týmu. Juventus taktéž spadl do Serie B. Spousta hráčů odešla, ale mezi těmi, kteří zůstali byli například Pavel Nedvěd, Gianluigi Buffon, Alessandro Del Piero a David Trezeguet. Díky nim se také Juventus hned další sezónu probojoval zpět do Serie A. Nicméně další titul se jim podařilo vyhrát až v roce 2011 a od té doby Juventus v lize dominuje. V  témže roce se "Bianconeri" přestěhovali na Juventus Stadium (Allianz Stadium). 

V sezóně 2013/2014 Juventus vyhrál svůj 30. titul pro vítěze ligy a stal se tak prvním italským týmem, kterému se to podařilo.

Nicméně i přes neuvěřitelných 9 titulů za sebou se Juventusu nedaří na evropské scéně a stále nemůže dosáhnout na vytoužený titul pro vítěze Ligy Mistrů, ke kterému má určitě pomoci příchod Cristiana Ronalda, který do týmu dorazil v roce 2018 a vytvořil nový italský přestupový rekord.

Česká stopa v týmu Juventus: Čestmír Vycpálek, Zdeněk Grygera a Pavel Nedvěd.

Mezi nejznámější hráče zařadíme jména jako: Giovanni Ferrari, Giampiero Boniperti, Dino Zoff, Michel Platini, Michael Laudrup, Roberto Baggio, Antonio Conte, Alessandro Del Piero, Zinedine Zidane, David Trezeguet, Gianluigi Buffon, Pavel Nedvěd, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Andrea Pirlo, Paul Pogba a Cristiano Ronaldo.