Zájezdy a vstupenky na AC Milan

Letecké a autobusové zájezdy na AC Milán. Buďte součástí 80 tisícového kotle San Sira!

AC Milán byl založen roku 1899. Založili ho angličané Herbert Kilpin a Alfred Edwards. Při založení Kilpin pronesl toto: "Budeme tým ďáblů. Naše barvy budou červená jako oheň a černá jako strach, který vyvoláme u našich protivníků."

Svůj první ligový titul Milán vyhrál v roce 1901.

V roce 1908 se kvůli neschodám ve vedení ohledně registrování zahraničních hráčů Milán rozděluje na dva celky: AC Milán a FC Internacionale (Inter Milán). Po tomto rozdělení se AC Milánu nedaří a další trofej získává až v sezóně 1950/51, po příchodu švédského tria: Gunnara Grena, Gunnara Nordahla a Nilse Liedholma. Toto trio mělo přezdívku Gre-No-Li. Další úspěchy a tituly na sebe nenechají dlouho čekat.

V sezóně 1954/55 Milán kupuje budoucí hvězdu a ikonu italského fotbalu, Cesara Maldiniho

60. léta znamenají pro AC další úspěsné období. Důležitým faktorem je příchod hráče Giovanniho Rivery (který později vyhrál jako první Ital Zlatý míč) a trenéra Nerea Rocca. V roce 1963 Milán vyhrává svůj první titul v Lize Mistrů, i díky 14ti gólům Josého Altafiniho, který tak vytvořil rekord v počtu vstřelených gólů v této soutěži, který nejdříve vyrovnal Lionel Messi v sezóně 2011/2012, a následně pak překonal Cristiano Ronaldo v sezóně 2013/14.

70. léta byla hlavně zaměřena na získání vysněného 10. titulu. Po neúspěšných několika letech se to nakonec Milánu podařilo v roce 1979 a "Rossoneri" si mohli jako třetí tým italské ligy dát nad znak zlatou hvězdu.

Na začátku 80. let byl Milán zapleten v korupčním a sázkařském skandálu, spolu s dalšími týmy ze Serie A, a jako trest někteří hráči měli zakázáno hrát a "Rossoneri" byli potrestáni sestupem do druhé ligy. Natrvalo se vrací do první ligy v sezóně 1983/1984. Klub má ovšem velké dluhy a je na pokraji bankrotu, před kterým ho zachrání příchod Silvia Berlusconiho roku 1986. Ten do klubu přivede zvučná jména jako Ancelotti, Roberto Mussi, ke kterým si přidává trio nizozemských hráčů: Ruud Gullit, Marco van Basten a Frank Rijkaard. Do roku 1996 zažívá Milán velmi úspěšnou éru, kdy několikrát vyhraje Ligu Mistrů a Serii A.

Úpadek přijde mezi lety 1996 a 2002, kdy sice Milán vyhraje svůj 16. titul, ale celkově se mu jinak i přes nákup velkých posil nedaří.

Obrat na úspěsnou vlnu nastává v roce 2002 příchodem Carla Ancelottiho. "Rossoneri" vedení Nestou, Seedorfem, Inzaghim a Ševčenkem vyhrávají Italský pohárLigu Mistrů. Hvězdami nabitý Milán vyhrává další trofeje a poháry dokud z kádru v letech 2012/2013 neodejde podstatná většina hvězd. Od té doby se Milánu vůbec nedaří a do dnešní doby se nedokázal vrátit do svojí bývalé slávy.

Čeští hráči, kteří nasotupili za Milán: Marek JankulovskiStefan Simič.

Mezi nejlepší hráče můžeme zařadit: trio Gre-No-Li, Cesare Maldini, Gianni Rivera, José Altafini, Marco van Basten, Frank Rijkaard, Ruud Gullit, Franco Baresi, Andrej Ševčenko, Gennaro Gattuso, Dida, Filippo Inzaghi, Andrea Pirlo, Alessandro Nesta, Massimo Ambrosini Clarence Seedorf, Cafu, Kaká a Zlatan Ibrahimović.

FotbalFotbal

AC MILÁN - SALERNITANA 24. 05. - 27. 05. 2024

AC MILÁN - SALERNITANA

Vstupenka, letenka, ubytování, snídaně, cestovní pojištění

od 14 290 Kč

VstupenkyVstupenky