Zájezdy a vstupenky na Watford

Zájezdy na zápasy anglického týmu Watford.

Watford byl založen roku 1881 pod názvem Watford Rovers FC. Klub byl přejmenován v roce 1893 na West Herts. Tento název zůstal až do roku 1898, kdy se klub přejmenoval na Watford FC. Tento název zůstává dodnes.

Klub založil Henry Grover spolu s dalšími mladíky. Ze začátku hráli za tým amatéři a hrály se jen přátelské zápasy. První soutěžní zápas se odehrál v roce 1886. Byl to zápas FA Cupu proti týmu Swindon Town.

Soutěžní zápasy začaly roku 1896, kdy se Watford připojil do Southern League Division 2. O rok později se klub oficiálně stal profesionálním týmem.

V letech 1915 byl Watford jeden z nejlepších týmů jižní Anglie. Ovšem poté přišla 1. světová válka a to znamenalo konec všech soutěží. Po válce se příliš nedařilo a přišla finanční krize. Ve 30. letech se klubu začalo znovu dařit, jenže poté zasáhla 2. světová válka a všechny soutěže byly znovu pozastaveny.

Druhé poválečné období bylo ještě horší, než to první. Klubu se nedařilo a byl na tom špatně. V roce 1959 se změnily klubové barvy na černou a zlatou a vznikla přezdívka "The Hornets". Tato změna klubu pomohla, jelikož od té doby se týmu začalo dařit a pomalu, ale jistě začal stoupat nahoru.

Necelých 50 let hrál Watford v nižších soutěžích, než se mu konečně v roce 1969 podařilo postoupit do Division 2, což tehdy byla druhá nejvyšší liga v Anglii. Dokonce se jim podařilo dostat do semifinále FA Cupu, kde podlehli Chelsea. Nicméně ke konci 70. let Watford znovu spadl do nižžích soutěžích a tak musely nastat změny. Jedna z největších nastala roku 1974, kdy se do vedení klubu dostal velký fanoušek Watfordu Elton John. Ten v roce 1976 koupil většinový podíl klubu a hned nastolil několik změn, včetně vyhazovu tehdejšího kouče Mikea Keena, kterého nahradil Graham Taylor a tím nastala zlatá éra Watfordu.

Tým se během pěti sezón dostal ze 4. nejvyšší anglické ligy do 1. a hned ve své premiérové sezóně v nejvyšší soutěži skončili "Hornets" na neuvěřitelném druhém místě. To jim zajistilo jejich zatím jediný postup do Evropské ligy, kde se ve skupině utkali s pražskou Spartou. V této sezóně se jim ještě k tomu všemu podařilo dostat do finále FA Cupu, kde ovšem podlehli Evertonu.

Po odchodu Grahama Taylora se výkony Watfordu zhoršily a ten spadl znovu do druhé ligy. Jenže Graham Taylor se po 10 letech znovu vrátil a znovu dokázal dostat Watford do nejvyšší soutěže. 

Od té doby se Watford pohybuje mezi první a druhou nejvyšší ligou v Anglii.

Největším rivalem je Luton Town FC.

Legendy klubu jsou: Luther Blissett, Tommy Mooney, Ross Jenkins, Gary Porter, Steve Harrison, Tony Coton, Troy Deeney a Cliff Holton.

Češi, kteří působili ve Watfordu: Daniel Pudil a Matěj Vydra.