Zájezdy a vstupenky na basketbal

Vstupenky na ME v basketbalu 2022 v Praze. Zájezdy a vstupenky na basketbal do USA i jiných destinací.

Nabídku leteckých zájezdů a samostatných vstupenek na basketbalové zápasy vám rádi pošleme do e-mailu... yes

Prosíme vás, abyste nám poslali e-mail přes kontaktní formulář zde.

Budeme rádi, když nám pošlete termín, konkrétní zápas/zápasy, počet osob, základní informace a my vám vytvoříme nabídku na míru.

 

Počátky her, které byly podobné basketbalu, se datují až do období Májů a Aztéků.

Basketbal, jak ho známe dnes, byl vytvořen v roce 1891 v USA ve státě Massachusetts. Vytvořil ho James Naismith, učitel tělesné výchovy na springfieldské YMCA International Training School. Naismith dostal za úkol vymyslet hru, která by se mohla během zimy hrát v tělocvičně, a tak vymyslel hru, kde bylo úkolem dostat fotbalový míč do košů na sběr broskví, které byly zavěšeny ve výšce cca 3 metrů. Hra původně měla 13 pravidel. Mezi žáky byla tak oblíbená, že se velmi rychle rozšířila i do ostatních škol a poté po celé Americe, Kanadě a do celého světaPrvní utkání skončilo výsledkem 1:0 a první koš zaznamenal jistý William Chase.

NBA (National Basketball Association/Národní basketbalová asociace) byla vytvořena 3.srpna 1949 spojením BAA (Basketball Association of America) a NBL (National Basketball League).

NBA tvořilo ze začátku 17 týmů, avšak do roku 1955 počet týmů klesl na 8. Bylo jisté, že je potřeba zavést nějaké změny, a tak se vytvořilo pravidlo 24 sekund, které udělalo hru zajímavější, rychlejší a také zábavnější ke sledování, což přilákalo fanoušky zpátky. Díky fanouškům se také vrátily finance a NBA se díky tomu mohla začít rozrůstat. NBA se rozšířila zejména v 60. a 70. letech.

NBA se dělí na Západní konferenci (Western Conference) a Východní konferenci (Eastern Conference). Sezóna NBA se skládá z dlouhodobé části (hrané systémem každý s každým) a závěrečného play-off (hraného vylučovacím systémem). Play-off se hraje zvlášť v každé konferenci, vítězové východní a západní konference se na závěr utkávají ve finále NBA.

Češi v NBAJiří Zídek, Jiří Welsch, Jan VeselýTomáš Satoranský.

Legendy NBA: Michael Jordan, Kareem Abdul-Jabbar, Bill Russell, Wilt Chamberlain, Magic Johnson, LeBron James, Jerry West, Larry Bird, Shaquille O'Neal, Kobe Bryant, Kevin Durant a mnoho dalších.