Zájezdy a vstupenky na Borussii Dortmund

Autobusové zájezdy a vstupenky na Borussii Dortmund do Signal Iduna Parku na utkání Bundesligy a Champions League.

Borussii Dortmund založilo 18 mladíků roku 1906 poté, co se rozhodli, že už nadále nebudou snášet útoky a pomluvy od jejich kostela.

Název Borussia tým dostal podle piva z nedalekého pivovaru.

Dortmund ve svých začátcích hrál průměrný fotbal v nižžích německých soutěžích. První velký ohlas Borussia vzbudila v roce 1924, kdy postavila nový stadion a začala kupovat drahé hráče. To se jí bohužel vymstilo, protože žádné velké úspěchy to nepřineslo, a tak byl klub v roce 1929 na pokraji bankrotu. Heinz Schwaben naštěstí BVB zachránil, když zaplatil dluh ze svých vlastní kapes.

V roce 1947 konečně dorazil první velký úspěch. Borussia porazila Schalke 04 a vyhrála Fußsball-Oberligu West (jednu z fotbalových soutěží v Německu po 2. sv. válce). Tuto soutěž vyhrála celkově 6x.

V sezónách 1955/1956 a 1956/1957 vyhrála Borussia titul mistra Německa, čímž se poprvé ve své historii kvalifikovala do evropských pohárů.

Na začátku nového tisíciletí, v roce 2002, sice Dortmund vyhrál svůj další Bundesligový titul, ke kterému pomohli velkou měrou také Tomáš Rosický a Jan Koller, ale v dalších letech tým znovu finančně i herně strádal.

Vše se pak změnilo s příchodem Jürgena Kloppa v roce 2008. Tento německý trenér změnil BVB k nepoznání. Pod jeho vedením se Dortmund zvedal, až nakonec vyhrál Bundesligu 2x po sobě a to v letech 2011 a 2012. V témže roce ještě přidal vítězství DFB-Pokalu a získal tak svůj historicky první "double". Před svým odchodem do Liverpoolu ještě stihl 2x vyhrát DFB-Supercup.

Jediní češi, kteří nastupovali za Borussii Dortmund jsou Jan Koller, Tomáš Rosický a Patrik Berger.

Mezi legendy tohoto německého klubu patří hráči jako Alfred Preisster, Jurgen Kohler, Lars Ricken, Alfred Niepieklo, Mathias Sammer, Stefan Reuter, Michael Zorc, Roman Weindenfeller, Marcel Schmelzer, Marco Reus a další.