Zájezdy a vstupenky na Valencia CF

Valencia je třetí nejvíce podporovaný fotbalový klub ve Španělsku za Realem Madrid a FC Barcelona. Je to rovněž jeden z největších klubů na světě z hlediska počtu...

Valencia Club de Fútbol je španělský klub, který byl založen 5. března 1919 a oficiálně schválen 18. března 1919. Prvním prezidentem klubu byl Octavio Augusto Milego Díaz. Ten se stal prezidentem díky tomu, že vyhrál los, respektive hod mincí.

Své zápasy hraje na Estadio de Mestalla.

Valencii se v počátcích příliš nedařilo. Vše se obrátilo k lepšímu po konci Španělské Občanské Války. První titul Valencia získala v sezóně 1941/1942. Roku 1941 se jí podařilo získat vítězství v Copa del Rey, což v té době bylo údajně prestižnější, než vyhrát ligu.

Úspěchy si Valencie udržovala až do roku 1954. To bylo na dlouhou dobu naposledy, co se umístila v top 3. Do té doby vyhrála ligu ještě 2x, v letech 1944 a 1947. Také se jí podařilo 2x obsadit první místo v Copa del Rey, a to v letech 1949 a 1954.

Na další úspěchy navázala Valencia v 60. a 70. letech. Podařilo se jí v té době získat 1 titul La Ligy, 2x Copa del Rey, 2x Veletržní pohár a 1 Pohár vítězů pohárů a roku 1981 i Superpohár UEFA.

Poté však nastal veliký útlum. Valencie se potýkala s finančními problémy a dokonce spadla do druhé ligy.

Zlomový byl rok 1999. To se jí podařilo vyhrát nejdříve Copa del Rey a následně i španělský Superpohár. Následovaly další velmi úspěšné sezóny a další trofeje. Dokonce se Valencii podařilo 2x dostat do finále Ligy Mistrů, kde ovšem podlehla Realu Madrid a následující rok Bayernu Mnichov. V tomto úspěšném období, které trvalo do roku 2004, Valencie získala další 2 tituly pro mistra ligy, Evropskou ligu a následně i Superpohár UEFA. Další trofeje Valencie získala roku 2008 a 2019. V obou případech se jednalo o Copa del Rey.

Po nepříjemném období, kdy se klub potácel ve finančních problémech a musel prodat hráče jako David Villa, David Silva a Juan Mata, aby si udržel finanční stabilitu, se situace zlepšila a Valencie je nyní tým, který pravidelně bojuje o přední příčky, evropské soutěže a poháry.

Legendy klubu: Eduardo Cubells, Mundo, Waldo, Santiago Cañizares, Fernando Gómez, Ricardo Arias, David Albelda, Carlos Marchena, Rubén Baraja, Roberto Ayala, David Villa a Amedeo Carboni.