Zájezdy a vstupenky na Leeds United

Zájezdy a vstupenky na Leeds United

Roku 1904 byl založen první profesionální tým v Leedsu, Leeds City FC. Jenže klub se roku 1919 dostal do finančních potíží a také do korupční aféry, a tak byl zrušen a na aukci byl majetek klubu rozprodán.

Několik hodin po aukci se sešlo několik fanoušků a v roce 1919 založili nový klub, Leeds United AFC (od roku 2007 Leeds United FC). 

Tým se po vzniku pohyboval mezi Second a First Division, tudíž mezi druhou a první nejvyšší ligou v Anglii. Takto to pokračovalo až do začátku 2. světové války.

Hned první sezónu po válce uhrál Leeds jeden z nejhorších výsledků v historii nejvyšší ligy. "Podařilo" se mu uhrát ze 42 zápasů pouze 18 bodů. Tento nepříznivý rekord klub držel až do roku 1985, kdy tým Stoke City získal 17 bodů, čímž tento rekord "překonal".

Do roku 1964 se Leeds znovu pohyboval mezi 2. a 1. nejvyšší ligou, přičemž spíše setrvával v té druhé.

Léta mezi roky 1964 a 1981 se právem považují za zlatou éru Leedsu. V tomto období se klub umístil 12x v první pětce. 1x na třetím místě, 5x na druhém místě a dokonce 2x na prvním místě. K tomu Leeds dokázal vyhrát FA Cup, Community Shield a 2x Veletržní pohár. V tomto období také předváděl dobré výsledky v pohárové Evropě. Největší zásluhu na úspěších v tomto období měl trenér Don Revie. Jeho tým byl vyhlášen magazínem Total Sport jako jeden z 50 nejlepších týmů v historii.

Poté přišel na 8 let malý ústup, kdy Leeds hráli druhou ligu, ale roku 1990 přišlo druhé úspěšné období. Postup do nejvyšší soutěže, kde se Leeds držel dlouhých 14 let. Po většinu času se držel v horních příčkách tabulky a dokonce v sezóně 1991/1992 přidal další titul pro mistra ligy, ve své historii třetí a zatím i poslední. V devadesátých letech a na začátku nového tisíciletí měl Leeds podruhé úspěchy v pohárové Evropě, i když už ne tak dobré jako ve zlaté éře. Ale podařilo se mu ještě vyhrát Community Shield.
V sezóně 1999/2000 se dokonce utkal se Slavií ve čtvrtfinále Poháru UEFA, kterou vyřadil v konečném výsledku v poměru 4:2.

Roku 2004 však přišel sestup a od té doby hráje Leeds druhou a třetí nejvyšší ligu. Nakonec se Leeds po 16 letech vrací do Premier League.

Legendy klubu: Billy Bremner, Jack Charlton, Eddie Gray, Lucas Radebe, John Charles, David Batty, Peter Lorimer, Bobby Collins, Allan Clarke a Norman Hunter.

V klubu také působili hráči jako Robbie Fowler, Robbie Keane, Rio Ferdinand nebo Eric Cantona.

VstupenkyVstupenky

QPR - LEEDS 26. 04. 2024

QPR - LEEDS

Vstupenka od

4 590 Kč