Zájezdy a vstupenky na Inter Milan

Autobusové i letecké zájezdy do Milána na stadion Giuseppe Meazza, kde hraje své domácí utkání Inter Milán.

Klub vzniká v roce 1908 odtrhnutím se od AC Milán, kvůli tomu, že Inter chtěl nabírat hráče i z ciziny. Díky tomu nese oficiální název FC Internazionale Milano.

"Tato nádherná noc nám uděluje barvy našeho znaku: černá a azurová na pozlaceném pozadí hvězd. Budeme se jmenovat International (Mezinárodní), protože jsme bratři světa."

V roce 1910 Inter vyhrává svůj první titul. Další získává za 10 let.

Na začátku fašistického režimu jsou "Nerazzurri" nuceni spojit se s týmem Unione Sportiva Milanese a přejmenovat klub na Società Sportiva Ambrosiana a změnit si na rok barvy na červenou a bílou. Další změna názvu proběhla v roce 1931 a to na Associazione Sportiva Ambrosiana-Inter.

V sezóně 1938/1939 Inter vyhrává svůj první Coppa Italia (Italský pohár). K tomuto vítězství velkou měrou přispěl legendární hráč Giuseppe Meazza, po kterém je oficiálně pojmenovaný stadion Interu a AC Milán, který je známejší pod názvem San Siro. Ten vyhrál s Interem ještě další tři tituly mistra ligy v letech 1930, 1938 a 1940.

Po 2. světové válce se klub přejmenovává na FC Inter.

V 60. letech začíná po příchodu Helenia Herrery z Barcelony éra "Grande Interu". Herrera přivedl do klubu Luise Suáreze a také novou vizi, díky které se z Interu stal jeden z nejlepších týmů na světě. "Nerazzurri" 3x vyhráli ligu, 2x Ligu Mistrů a 2x Interkontinentální pohár. V roce 1967 se naposledy změnil název klubu na FC Inter Milán.

V 70. a 80. letech Inter sbírá pár titulů pro vítěze ligy a ligových pohárů.

90. léta byla ve znamení smíšených pocitů. Inter sice 3x vyhrál Evropskou ligu, ale žádný jiný úspěch se jim nepovedl.

Za úspěšný se dá považovat až příchod Roberta Manciniho roku 2004, kdy Inter vyhrál, po více jak dekádě, ligu a k tomu přidal Italský pohár a Italský superpohár. Pod Mancinim se Interu v lize dařilo, když vyhráli 3x za sebou Serii A, ale na evropské scéně úspěchy nepřicházely. Roku 2008 odešel Mancini, kterého poté nahradil José Mourinho. Pod jeho vedením Inter vyhrál další 2 tituly Serie A a protáhl svůj "winstreak" na 5 titulů za sebou. Převratná sezóna byla 2009/2010, kdy se "Nerazzurri" podařilo jako prvnímu italskému týmu vyhrát "treble".

Po odchodu Mourinha Inter stále čeká na nějaký velký úspěch.

Inter Milán nikdy nespadl do druhé ligy.

Mezi hvězdy Interu Milán patřili/patří tito hráči: Giuseppe Meazza, Alessandro Altobelli, Alessandro Mazzola, Giuseppe Bergomi, Diego Milito, Samuel Eto'o, Julio Cesar, Marco Materazzi, Javier Zanetti, Lothar Matthaus, Giacinto Facchetti, Ronaldo, Samir Handanovič, Romelu Lukaku, Zlatan Ibrahimović a Lautaro Martinez.

VstupenkyVstupenky