Zájezdy a vstupenky na hokej

Zájezdy a vstupenky na NHL a Mistrovství světa v ledním hokeji. Podpořte českou hokejovou reprezentaci přímo v dějišti světového šampionátu.

Kořeny ledního hokeje sahají hluboko do minulosti až do starověkého Řecka. Hrála se tam hra se zahnutými holemi a kulatým míčkem, což také vyobrazuje obraz v národním muzeu v Aténách.

Další dochovaný důkaz je od vlámských malířů ze 16. století zachycující muže s holemi na ledě. Podobná svědectví existují i z dalších míst Evropy, Ruska, Německa, Skotska i Anglie.

K vlastnímu vývoji ledního hokeje, jak jej známe dnes, došlo v severní Americe. Když v 16. století pronikli Francouzi do kraje Velkých jezer, hráli tam indianské kmeny na suchu i na ledě hru s holemi a míčkem - Baggataway, který je předchůdce dnešího lakrosu.

Po válce Francouzů s Angličany (1755-1763) se stali pány Kanady Agličané, kteří zavedli hru Hurling, jež silně připomínala pozemní hokej, ale také skotské Shinty (v Americe poté přejmenováno na Shinney).

V roce 1856 se do Kanady přemístil anglický pluk Royal Canadian Rifles, jehož vojáci se v přístavech Kingston a Halifax učili ve volnu bruslit a poněvadž znali hru Shinty (Shinney), přenesli ji na led. Spolu s Kingstonem a Halifaxem se o poslední krok k lednímu hokeji zasloužil i Montreal, kde na McGillově univerzitě provozovali hru na ledě studenti, kteří poprvé postavili do branky brankářeMontreal je povážován za rodiště ledního hokeje, víceméně ve stejné podobě, jak ho známe dnes.

První utkaní v ledním hokeji pod střechou se odehrálo 3. března 1875. Shinty (Shinney) se hrálo s gumovým míčkem, ale v tomto prvním utkaní v hale se už na ledě objevil předchůdce puku - plochý a kulatý kus dřeva. Někdy v této době se uchytil název Hockey (hokej). Od roku 1876 se hrálo podle nových pravidel podle Anglické hokejové asociace. Od té doby se pravidla stále rozvíjela a měnila. Gumový puk přišel na svět v roce 1877.

Časem, aby puk stále nelétal mimo hrací plochu, vznikly mantinely a postupem doby dostávál hokej další a další úpravy až do dnešní podoby

V roce 1917 byla založena nejznámější hokejová liga - NHL.

Hokej si postupem času získával spousty nových fanoušků a v dnešní době je to jeden z nejsledovanějších a nejoblíbenějších sportů na světě.