Zájezdy a vstupenky na Herthu Berlín

Autobusové zájezdy na Herthu Berlín do hlavního města Německa, kde působí český reprezentant Darida. Atmosféra na Olympijském stadionu je vždy skvělá.

Hertha Berlín byla založena 25. července 1892 pod názvem BFC Hertha 1892. Vznikla sloučením s klubem Berliner Sport-Club (BSC). Název klub dostal podle parníku s modrobílým komínem, kdy jeden ze zakládajících členů na takový parník vstoupil a tolik se mu zalíbil, že po něm chtěl pojmenovat klub. Také jméno Hertha má jistý odkaz v Germánské mytologii.

Od roku 1963 klub hraje na světoznámém Olympiastadion Berlin. Svojí popularitu stadion získal spíše z pořádání Olympijských her (jak nám napovídá název), než z fotbalu.

Hertha je průměrný klub, který se drží v půlce tabulky. Za svojí historii několikrát klub spadl do druhé ligy (jednou dokonce i do třetí), ale vždy se mu podařilo dostat se zpátky do první ligy.

Mezi největší úspěchy klubu patří získ 2 titulů mistra ligy z let 1930 a 1931.

K legendám klubu se řadí hráči jako Niko Kovač, Gabor Kiraly, Alex Alves, Raffael, Pál Dárdai a Michael Preetz.

Českou stopu v klubu zanechali Jaroslav Drobný, Roman Hubník, Rudolf Skácel, Václav Svěrkoš a především v současné době Vladimír Darida.