Statistiky MS ve fotbale Rusko 2018

 

 

V Rusku se odehrálo celkem 64 utkání, v nichž padlo 169 branek, což činí průměr 2,6 branek za zápas. Rozhodčí udělili 219 žlutých karet a pouze 4 červené. Fotbalistům se za celý šampionát podařilo zkompletovat téměř 50 tisíc úspěšných přihrávek.

87401MmN.png

 

Nejlepším střelcem mistrovství se stal hráč Tottenham Hotspur Harry Kane. Vstřelil 6 branek, po základní skupině měl ovšem nakročeno o něco výše...

87403ZGN.png

 

Nejvíce branek vstřelila Belgie, Anglie se stala nejčastěji přihrávajícím týmem, Chorvatsko naopak ovládlo statistiky útočných výpadů a také obranných zákroků.

87405YTZ.png

 

Nejčastěji střílejícím hráčem se stal Neymar, nejvíce kilometrů naběhal Perišic, Sergio Ramos zkompletoval nejvíce úspěšných přihrávek a nejvíce zákroků si připsal Thibaut Courtois.

87407MDU.png

 

Nejatraktivnějším utkáním šampionátu byl zápas Belgie - Tunisko, v němž padlo nejvíce branek, ovšem se také nejčastěji střílelo. Belgie také odehrála utkání s největším počtem žlutých karet v utkání. Největší množství přihrávek v jednom utkání má na svědomí především Španělsko, které se utkalo s domácím Ruskem.

87409M2F.png

 

Zajímavostí je, že v žádné ze statistik (kromě pořadí) nefiguruje mistr světa Francie. A co další zajímavosti?

  • 43% branek padlo po standardních situacích
  • kopalo se nejvíce penalt v historii - 29
  • všechny týmy na šampionátu vstřelily alespoň 2 branky
  • padlo nejvíce vlastních branek v historii - 12 (poprvé i ve finálovém utkání)

 

Výsledek obrázku pro france world cup 2018

 

Další mistrovství světa nás čeká za 4 roky a poprvé v historii se odehraje v zimních měsících. Hostitelskou zemí je Katar.

Výsledek obrázku pro qatar world cup 2022Hodnocení článku

2

Čtěte také:

Německo - Francie aneb šlágr Ligy národů nedaleko českých hranic Rozlosování a termíny utkání Ligy Mistrů a Evropské ligy Rozlosování jarní části Evropských pohárů EURO 2020, týmy, města, termíny, stadiony Čeští fotbalisté v zahraničních ligách

DiskuzeKolik je jedna mínus jedna? (slovy)

Položky označené * je nutno vyplnit.