Kde odehrajeme MS 2021 v hokeji? Varianta č.3 - Lausanne

LAUSANNE - ŠVÝCARSKO

Dnes se podíváme na poslední možnou variantu. Tou je roční odklad všech již přidělených pořadatelství. V tom případě by dějištěm skupiny s naší reprezentací zůstalo město Lausanne. Sportovním fanouškům toto 135tisícové malebné švýcarské město u břehu Ženevského jezera může být známé jakožto sídlo Mezinárodního olympijského výboru nebo Mezinárodní sportovní arbitráže, řešící nespočet sporů v nejrůznějších sportech. 

Čtvrté největší město v zemi se nachází ve frankofonní části Švýcarska a mezi nejslavnější rodáky patří tenista Stanislas Wawrinka. Mistrovství Světa v hokeji se zde nebude konat poprvé. Hostitelskou premiéru Lausanne zažilo společně s Ženevou roku 1961. Tehdejší Československá reprezentace zde obsadila druhou příčku. 

 

A co nabízí samotné město? Zde musíme rozhodně začít u katedrály Panny Marie – Notre Dame. Tento chrám pocházející ze 13. století se nachází v samém srdci města a je považován za nejkrásnější gotickou stavbu v celém Švýcarsku. Poblíž katedrály pak určitě stojí za návštěvu novorenesanční palác De Rumine pocházející ze začátku minulého století. Tento palác má také svou významnou historickou roli. Právě zde byl roku 1923 podpisem Lausannské smlouvy zpečetěn zánik Osmanské říše. 

 

Pokud namísto historických center preferujete raději klidné procházky podél jezera, není nic jednoduššího než se přesunout k Ženevskému jezeru, které patří k nejkrásnějším v celé Evropě. Zde si můžete prohlédnout jachetní přístav anebo využít některou z překrásných promenád vedoucích podél jezera. Tomu všemu dodají ještě větší kouzlo nedaleko se tyčící zasněžené alpské vrcholky. Vážně okouzlující panoramata. 

Vraťme se zpět ke sportu. Jste fanoušky sportovní historie? Pak jste se už pravděpodobně někdy setkali se jménem Pierre de Coubertin. Tento zakladatel moderních olympijských her našel právě v Lausanne místo svého posledního odpočinku. Není tak náhodou že nedaleko jeho hrobu sídlí Mezinárodní olympijský výbor.  Díky tomu zde ve městě můžeme navštívit také Olympijské muzeum. To prošlo mezi lety 2012-2013 rozsáhlou rekonstrukcí a dnes zde naleznete snad vše, co se olympijských her týče. Čeká vás také spousta interaktivních projekcí a videoukázek. Můžete zde také vyzvat například Usaina Bolta! Časomíra vám změří, o kolik zaběhl svůj historický běh na 100 metrů v čase 9,58 rychleji než vy. 

 

Město nabízí také množství všech možných muzeí, malebných uliček s útulnými kavárny a vinárny odkud můžete sledovat poklidný švýcarský životní styl. Pak už zbývá jen obléci se do národních barev a jít podpořit hokejovou reprezentaci v bitvách o nejvyšší příčky! 

Kde se hraje? 

 

Název:                                                         Vaudoise Arena

Kapacita:                                                    10 000 diváků (pro hokej)

Otevřena:                                                  2019

Předchozí MS:                                          -

Domácí tým:                                             Lausanne HC (National League) od sezony 2019Hodnocení článku

3

Čtěte také:

Jaromír Jágr do Calgary Flames! MS v ledním hokeji 2022 Finsko MS v hokeji 2021 - známe soupeře! MS v hokeji se blíží! Podívejte se na jízdní řád českých hokejistů Oficiální maskot MS v hokeji 2018 představen!

DiskuzeKolik je jedna mínus jedna? (slovy)

Položky označené * je nutno vyplnit.