EURO 2024 - program, tabulky, skupiny, města, stadiony, rozlosování, zájezdy

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se uskuteční v Německu. Ve kterých městech, v jakém termínu a které země se turnaje zúčastní se dozvíte v článku na našem blogu.

 

EURO 2024 - NĚMECKO

Již 17. ročník Mistrovství Evropy se bude konat v Německu. Jeden celý měsíc toho nejlepšího fotbalu 6 týdnů bude hostit 10 německých stadionů ve stejném počtu měst. O jaké města a stadiony půjde Vám představíme níže.

Německo mělo v kandidatuře pořadatelství turnaje jediného soupeře - Turecko, které porazilo v poměru hlasů 12:4.
 

Nabídku zájezdů na ME 2024 v Německu naleznete zde. Pokud potřebujete více informací, prosíme vás, abyste nás kontaktovali přes kontaktní formulář.
 

Termín: 14. června - 14. července 2024

Místo konání: Moto GP Německo Německo (10 měst)

Hrací systém: 4 skupiny po 6 účastnících

 

MĚSTO                     

STADION

KAPACITA DIVÁKŮ

Berlín

Olympiastadion

71 000

Mnichov

Allianz Arena

66 000

Dortmund

Signal Iduna Park

62 000

Stuttgart

MHPArena

51 000

Gelsenkirchen

Veltins Arena

50 000

Hamburg

Volksparkstadion

49 000

Frankfurt

Deutsche Bank Park

47 000

Düsseldorf

Merkur Spiel Arena

47 000

Kolín nad Rýnem

RheinEnergieStadion

43 000

Lipsko

Red Bull Arena

40 000

​​​​​​

SKUPINY EURO 2024

SKUPINA A
Moto GP Německo NĚMECKO
SKOTSKO (THISTLE) SKOTSKO
F1 Maďarsko ☆❗ MAĎARSKO
 Flag of Switzerland | History, Design & Symbolism | Britannica ŠVÝCARSKO
 
SKUPINA B
F1 Španělsko ☆❗ ŠPANĚLSKO
File:Flag of Croatia.svg - Wikimedia Commons CHORVATSKO
F1 Itálie ITÁLIE
Flag of Albania | Meaning, Emblem & History | Britannica ALBÁNIE
 
SKUPINA C
Flag of Slovenia - Wikipedia SLOVINSKO
File:Flag of Denmark.svg - Wikimedia Commons DÁNSKO
Flag of Serbia | History, Meaning & Design | Britannica SRBSKO
ANGLIE ANGLIE
 
SKUPINA D
PLAY-OFF VÍTĚZ A
F1 Nizozemsko NIZOZEMSKO
 RAKOUSKO
F1 Francie FRANCIE
 
SKUPINA E
F1 Belgie ☆❗ BELGIE
File:Flag of Slovakia.svg - Wikipedia SLOVENSKO
Soubor:Flag of Romania.svg – Wikipedie RUMUNSKO
PLAY-OFF VÍTĚZ B
 
SKUPINA F
Flag of Turkey - Wikipedia TURECKO
PLAY-OFF VÍTĚZ C
Soubor:Flag of Portugal.svg – Wikipedie PORTUGALSKO
File:Flag of Greece.svg - Wikimedia Commons ČESKO

 

 

​​​​​​

KOMPLETNÍ ROZLOSOVÁNÍ ZÁPASŮ

SKUPINA A  
14. června | 21:00: Německo - Skotsko (Mnichov)  
15. června | 15:00: Maďarsko - Švýcarsko (Kolín n/R)  
19. června | 18:00: Německo - Maďarsko (Stuttgart)  
19. června | 21:00: Skotsko - Švýcarsko (Kolín)  
23. června | 21:00: Švýcarsko - Německo (Frankfurt)  
23. června | 21:00: Skotsko - Maďarsko (Stuttgart)  
   
SKUPINA B  
15. června | 18:00: Španělsko - Chorvatsko (Berlín)  
15. června | 21:00: Itálie - Albánie (Dortmund)  
19. června | 15:00: Chorvatsko - Albánie (Hamburk)  
20. června | 21:00: Španělsko - Itálie (Gelsenkirchen)  
24. června | 21:00: Albánie - Španělsko (Düsseldorf)  
24. června | 21:00: Chorvatsko - Itálie (Lipsko)  
   
SKUPINA C  
16. června | 18:00: Slovinsko - Dánsko (Stuttgart)  
16. června | 21:00: Srbsko - Anglie (Gelsenkirchen)  
20. června | 15:00: Slovinsko - Srbsko (Mnichov)  
20. června | 18:00: Dánsko - Anglie (Frankfurt)  
25. června | 21:00: Anglie - Slovinsko (Kolín)  
25. června | 21:00: Dánsko - Srbsko (Mnichov)  
   
SKUPINA D  
16. června | 15:00: Vítěz baráže A - Nizozemsko (Hamburk)  
17. června | 21:00: Rakousko - Francie (Düsseldorf)  
21. června | 18:00: Vítěz baráže A - Rakousko (Berlín)  
21. června | 21:00: Nizozemsko - Francie (Lipsko)  
25. června | 18:00: Nizozemsko - Rakousko (Berlín)  
25. června | 18:00: Francie - Vítěz baráže A (Dortmund)  
   
SKUPINA E  
17. června | 15:00: Rumunsko - Vítěz baráže B (Mnichov)  
17. června | 18:00: Belgie - Slovensko (Frankfurt)  
21. června | 15:00: Slovensko - Vítěz baráže B (Düsseldorf)  
22. června | 21:00: Belgie - Rumunsko (Kolín)  
26. června | 18:00: Slovensko - Rumunsko (Frankfurt)  
26. června | 18:00: Vítěz baráže B - Belgie (Stuttgart)  
   
SKUPINA F  
18. června | 18:00: Turecko - Vítěz baráže C (Dortmund)  
18. června | 21:00: Portugalsko - Česko (Lipsko)  
22. června | 15:00: Vítěz baráže C - Česko (Hamburk)  
22. června | 18:00: Turecko - Portugalsko (Dortmund)  
26. června | 21:00: Vítěz baráže C - Portugalsko (Gelsenkirchen)  
26. června | 21:00: Česko - Turecko (Hamburk)  
   
OSMIFINÁLE  
29. června: 1A - 2C (Dortmund), 2A - 2B (Berlín)  
30. června: 1B - 3ADEF (Kolín), 1C - 3DEF (Gelsenkirchen)  
1. července: 1F - 3ABC (Frankfurt), 2D - 2E (Düsseldorf)  
2. července: 1E - 3ABCD (Mnichov), 1D - 2F (Lipsko)  
   
ČTVRTFINÁLE  
5. července: 1B/3ADEF - 1A/2C (Stuttgart), 1F/3ABC - 2D/2E (Hamburk)  
6. července: 1E/3ABCD - 1D/2F (Lipsko), 1C/3DEF - 2A/2B (Düsseldorf)  
   
SEMIFINÁLE  
9. července 21:00: čtvrtfinále 1 - čtvrtfinále 2 (Mnichov)  
10. července 21:00: čtvrtfinále 3 - čtvrtfinále 4 (Dortmund)  
   
FINÁLE  
14. července 21:00 (Berlín)  


215245MjY.jpg

215246YmM.jpg 215247YmY.jpg

215248MjV.jpg 215250MGQ.jpg

 



Hodnocení článku

8

Čtěte také:

Rozlosování Champions League a Evropské ligy Los Champions League, Evropské ligy a Konferenční ligy 2022/2023 Los EURO U21, Champions League a Evropské ligy v kostce Zápasy českých klubů v Evropské lize Los čtvrtfinále Ligy Mistrů, Evropské ligy a Konferenční ligy 2023

Diskuze







Kolik je jedna mínus jedna? (slovy)

Položky označené * je nutno vyplnit.