Zájezdy na El Clásico

Zájezd a vstupenky na jedno z nejlepších utkání na světě - El Clásico, které se odehrává mezi Realem Madrid a FC Barcelonou.

Historie El Clásica sahá až do roku 1902, kdy při prvním vzájemném utkání vyhrála Barcelona.

V počátcích rivalita mezi těmito týmy nebyla tak velká, jako je dnes. Vše začalo ve 30. letech a jednalo se především o politickou rivalitu.

Pokud by se to takto dalo říct, tak nenávist mezi Barcelonou a Realem začala v roce 1943 po velmi kontroverzním pohárovém dvojzápase. Barça vyhrála první zápas doma 3:0. Nicméně Madrid si stěžoval, že góly neměly platit. Tisk v Madridu psal o tomto zápase různé věci, díky kterým madridští fanoušci pociťovali nenávist vůči Barceloně. Další věc, která přidala k vzájemné nenávisti, byl zákaz pro fanoušky Barcelony, aby navštívili odvetné utkání v Madridu. Na hráče Barçy od jejich odjezdu z hotelu na zápas, tak i během zápasu, byly házeny různé předměty včetně kamenů, mincí a zapalovačů. První poločas vedl Madrid 2:0. Při třetím gólu byl neprávem vyloučen hráč Barcelony a to byla poslední kapka. Hráči Barcelony přestali hrát a konečný výsledek byl 11:1 pro Madrid. Jeden z hráčů Barcelony po zápase řekl: "Nebyla tam žádná rivalita. Nebyla, aslespoň do tohoto zápasu ne."

Další věcí byla sága okolo přestupu Di Stéfana v 50. letech. Oba týmy se snažily hráče podepsat a kvůli nějakému nedorozumění oba kluby Di Stéfana podepsaly a nárokovaly si jeho registraci. FIFA rozhodla, že si Barcelona i Real mají hráče po sezónách vyměňovat, což se nelíbilo zástupcům Barcelony, kteří zrušili smlouvu s Di Stéfanem, který se tak nakonec stal hráčem "Bílého baletu".

K dalšímu vyostření vztahů mezi kluby došlo v roce 2000 s přestupem Luíse Figa z Barcelony do Realu Madrid. Kandidát na prezidenta RealuFlorentino Pérez, chtěl Figa podepsat a předložil mu nabídku, že když Pérez vyhraje volby, tak se Figo upíše Realu Madrid a dostane velký balík peněz. Figo všechno popřel a ujišťoval všechny okolo, že z Barcelony neodejde a bude připraven na příští sezónu v jejím dresu. Nicméně to nakonec dopadlo tak, že by Barça musela zaplatit Realu za vlastního hráče $30 milionů, což prezident Barcelony odmítl a Figo tak přestoupil do Realu Madrid. Pokud to bylo vůbec ještě možné, tak tímto přestupem se rivalita mezi kluby ještě více prohloubila a od té doby byl "zrádce" Figo terčem mnoha incidentů, mezi které patřilo házení různých předmětů, bannery s výhružkami a "přezdívkami" a také dokonce prasečí hlava.

Nová éra rivality přišla s příchodem Ronalda a nástupem Messiho, která skončila v roce 2018, odchodem Ronalda do Juventusu. Díky souboji těchto dvou nejlepších hráčů na světě, dostávalo El Clásico speciální náboj.

Mezi touto neuvěřitelnou rivalitou najdeme ale také momenty respektu a úcty. Nejznámější jsou "standing ovation" pro hráče rivala. Jen pár hráčům se to podařilo. Patří mezi ně Laurie Cunningham za Real a Maradona, RonaldinhoIniesta za Barcelonu, kteří si svými výkony vysloužili ovace a "applaus" soupeřícího týmu.

Díky historii, ale i současnosti, patří El Clásico mězi to nejlepší, co fotbal může nabídnout, a je jedním z nejsledovanějších fotbalových zápasů na světě.

FotbalFotbal

FC BARCELONA - REAL MADRID 04. 04. - 06. 04. 2023

FC BARCELONA - REAL MADRID

Vstupenka, letenka, ubytování, snídaně

od 22 890 Kč

VstupenkyVstupenky