Praha s chutí Itálie

1x
Praha s chutí Itálie

Atmosféru Itálie nejde popsat. Ta se musí prožít. Sluncem zalité vinice, romantické západy slunce nad mořskou hladinou, majestátní horské průsmyky, neuvěřitelně bohatá historie a jedinečná gastronomie. Každý, kdo zažil kouzlo této země, tak už nikdy nezapomněl. Pojďte prožít kousek této země u nás v Praze.

Milujete italskou gastronomii, kulturu, jazyk a zkrátka všechno, co se pojí s touto magickou zemí? Tak to jste tady správně. 

Letošní rok je pro celý svět zlomem, který spoustu věcí a osudů změnil. Ale říká se, že s každou situací se má člověk poprat s úsměvem. A jelikož letošní léto bude tak trochu jiné, rozhodli jsme se vám i Itálii představit jinak. Proč neprožít pár italských dní v naší matičce Praze? Pár dní nabitých vším, co nás znovu spojí s Itálií a připraví na to, až se do ní zase budeme moct vrátit. 

Předpokládaný program zájezdu

Pondělí 22.06.

Dopolední program:

Setkání účastníků u typické italské snídaně (cappuccino a brioche) v italské kavárně v Praze. Snídaně bude spojená s úvodem do italského jazyka a obecném povídáním o Itálii. Po snídani nás čeká pěší procházka centrem Prahy se zastávkou na místech spojených s italskou architekturou a kulturou. Navštívíme italskou ambasádu a další důležitá místa. Po procházce bude prostor i na oběd - nebude třeba to ale přehánět. Brzy pochopíte proč.

Odpolední program:

V rámci odpoledne nás čeká degustace italských produktů - sýry, prosciutto, různá vína a mnoho dalšího. Degustací nás provede italský šéfkuchař, který nám poví spoustu důležitých informací o italské gastronomii. O její historii, důležitosti jednotlivých ingrediencí a celkovém přístupu Italů k jídlu. Budete zasvěceni do pojmu „aperitivo“. Celá degustace bude spojena s povídáním o Itálii a jak jinak - italským jazykem.​

Úterý 23.06.

Dopolední program:

Společná snídaně v italském stylu následovaná přednáškou o jednom z nejkrásnějších italských regionů - Toskánsku. Přednášku povede rodilý Ital pocházející právě z této části země. Prostor bude i na italskou historii a samozřejmě i na prohloubení znalostí italštiny. Po skončení dopoledního programu bude prostor a volno na oběd.

Odpolední/večerní program:

Celoodpolední až večerní kurz italské kuchyně - naučíme se vařit a vnímat italskou kuchyni tak, jako ji vnímají Italové. Gastronomie, kvalita potravin a kultura stolování neodmyslitelně patří k této zemi. Italský kuchař nám nejen ukáže, jak připravit domácí těstoviny nebo pravé tiramisu, ale také nám u toho řekne spoustu zajímavostí spojených s Itálii a poté si společně vychutnáme vše, co jsme připravili. Protože se totiž nebudeme jen koukat, budeme i sami vařit. A samozřejmě - nebude chybět láhev dobrého vína.

 

Středa 24.06.

Celodenní program:

S Italem po krásách české země - setkání účastníků a start celodenního cyklistického výletu vedeného italským průvodcem, který povede z Prahy směrem na venkov. Žádné náročné výšlapy, ale pohodová projížďka - samozřejmě se zastávkou na aperitivo (italský den bez aperitiva jako by nebyl). Celý výlet bude spojený s italským jazykem a dalšími poznatky ze života Italů. Napadlo vás někdy, že vás bude Ital provádět po Česku? Ne? Budete překvapeni, co všechno objevíme. 

Návrat do Prahy v podvečerních hodinách.

Pokud nebudete mít vlastní kolo, není problém zapůjčení za poplatek zajistit

 •  
Čtvrtek 25.06.

Dopolední program:

Poslední den naší italské cesty - společná snídaně spojená s výukou italštiny a představení dalších regionů Itálie (v případě hezkého počasí proběhne formou pikniku v jednom z pražských parků).

Oběd:

Celý italský program bude zakončen jak jinak než jídlem, tzv. „Giro Pizza“. Budeme moct ochutnat z velkého množství různých pizz připravených italským pizzařem. Poslední přiťuknutí sklenkou vína a poté se rozloučíme… ale kdo ví, třeba ne na dlouho. Protože do té "skutečné" Itálie se vypravíme už brzy.

 •  

Cena je bez ubytování.

Pro účastníky, kteří budou mít zájem o ubytování, toto rádi zprostředkujeme dle přání zákazníka v jednom z našich spolupracujících hotelů.


Cestovní pojištění

- pojištění léčebných výloh celkem do výše 2 500 000 Kč, a to:
- zdravotní péče do 2 500 000 Kč,
- repatriace a převoz do 2 500 000 Kč
- náklady na doprovázející osobu do 10 000 Kč
- ošetření zubů do 7 000 Kč
- úrazové pojištění, a to:
- trvalé následky úrazu do výše 200 000 Kč
- smrt následkem úrazu do 100 000 Kč

- pojištění zavazadel do výše 15 000 Kč, jedna věc však do výše 10 000 Kč
- pojištění odpovědnosti za škody způsobené zákazníkem, a to škody
- újma na majetku do 300 000 Kč,
- na zdraví nebo při usmrcení do 1 500 000 Kč
- pojištění storna zájezdu, a to 80 % poplatků za storno zájezdu do výše 80 % z ceny zájezdu, maximálně 15 000 Kč

Informace o zájezdu

Termín: 22.06. - 25.06. 2020
Začátek pobytu: 22.06.2020   od 09:00
Místo: Praha
Lokace: Praha
Odjezd Praha
Odjezd Praha:
Cena zájezdu:3 490 Kč

Cena zahrnuje

 • Českou průvodkyni a překladatelku po celou dobu trvání akce
  3x společnou italskou snídani
  Degustaci italských produktů
  Kurz vaření (jídlo a víno zahrnuto)
  Oběd "Giro Pizza"
  Přednášku o Toskánsku
  Italského průvodce na cyklovýletě

Cestujte s námi

 1. 100% garance vstupenek
 2. Non-stop asisteční služba
 3. Rozdělení na zálohu a doplatek
 4. Individuální úprava zájezdu na míru
 5. Služby delegáta u vybraných zájezdů
 6. Platba kartou, hotově nebo převodem
Dárkový poukaz
Nezapomenutelný sportovní zážitek pro vaše blízké.