Kouzla italského kraje Emilia-Romagna

1x
Kouzla italského kraje Emilia-Romagna

EMILIA-ROMAGNA EMILIA-ROMAGNA - ITÁLIE ITÁLIE

Letecký poznávací zájezd po krásách italského kraje Emila-Romagna a San Marina. Moře, památky, kultura, gastronomie a spousta dalších aktivit.

Kraj Emilia-Romagna patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším místům v Itálii. Od historických měst, přes dlouhé písčité pláže až po jedinečnou gastonomii, kterou si zamilujete. Program zájezdu (viz níže) je koncipován tak, abyste si užili všechno. Chceme vám ukázat, jak žít a užít si tu pravou Itálii.

Nejedná se tedy o klasický poznávací zájezd, na kterém nebudete mít čas se zastavit, protože budete běhat od jedné památky ke druhé a nakonec zjistíte, že jste si vlastně neužili nic. Naopak. Naše místní průvodkyně vám nastíní nejen historii, ale především samotný styl života Italů, který budete sami prožívat. Celý zájezd se ponese v pohodovém a přátelském duchu a je cílen na lidi, kteří jsou naladěni podobně.

Zkrátka a dobře - hledáte zájezd, na kterém o vás bude postaráno od začátku do konce? Na kterém si odpočinete a zároveň se obohatíte po všech stránkách? Na kterém budete pozorovat západ slunce nad mořskou hladinou se sklenicí vína v ruce? A zároveň objevíte tisíce let starou historii? Tak jste tady správně.

Předpokládaný program zájezdu

Pondělí 21.09.

- 7:10 odlet z Prahy (přímý let)

- 9:10 přílet účastníků na letiště v Boloňi, setkání s průvodcem

- ubytování v hotelu (pokoje jsou standartně připraveny od 14:00, pokud nebudou připravené po našem příjezdu, je možné si zanechat zavazadla na recepci a vyzvednout při pozdějším ubytování)

- odpolední/večerní zahájení prohlídky centra Boloňi

- prostor na večeři

Úterý 22.09.

- snídaně

- odhlášení z hotelu

- dokončení prohlídky centra Boloňi

- přesun na farmu (agriturismo) za Boloňou, společný oběd (ochutnáte to pravé z Itálie a z vlastní výroby - sýry, salámy, domácí těstoviny a víno)

- po obědě přejezd do Bertinoro (středověké městečko na vrcholu hory s úchvatnými výhledy a historickým centrem, skvělé místo na podvečerní aperitivo)

- z Bertinora přejezd do Cesenatica

- ubytování v hotelu

- procházka po přístavu, prostor na večeři

Středa 23.09.

- snídaně

- odjezd do San Marina

- prohlídka historického centra (Porta San Francesco, vyhlídky, Palazzo Pubblico, Basilica di San Marino, Guita, Cesta, Montale)

- společný oběd v místní restauraci

- čas na nákupy, procházení či návštěvu jednoho z mnoha místních muzeí 

- návrat do Cesenatica v odpoledních/podvečerních hodinách

Čtvrtek 24.09.

- snídaně

- návštěva Muzea námořnictví s prohlídkou typických historických lodí, návštěva rybárny - místního trhu s rybami, procházka Cesenaticem po stopách Leonarda Da Vinci a Giuseppe Garibaldi

- společný oběd v tzv. Piadinerii (piadina = specialita tohoto kraje, kterou když jednou zkusíte, už nebudete chtít jinak)

- po obědě volný čas pro pobyt na pláži, či jiné aktivity

- v odpoledních/podvečerních hodinách odjezd do Santarcangela di Romagna, procházka jeho historickým centrem

- posléze návštěva nedaleké farmy, prohlídka vinic a olivového háje s výkladem o výrobě vína a olivového oleje, následná ochutnávka sýrů, salámů, vína a olivového oleje z místní produkce 

- (v případě zájmu je možné se zúčastnit kurzu vaření, kdy se naučíte vyrábět pravé italské domácí těstoviny, či piadinu)

Pátek 25.09.

- snídaně

- odjezd do Rimini, prohlídka historického centra

- volno na oběd 

- odjezd na Gabbice Monte, přejezd útesů se zastávkami na vyhlídkách, v případě horkého počasí možnost osvěžení se v jedné z místních zátok

- po výletě na útesy nás čeká podvečerní návštěva kouzelného hradu a městečka Gradara

- návrat do Cesenatica ve večerních hodinách

Sobota 26.09.

- snídaně

- volný program

- den možný využít pro pobyt na pláži, či jiné aktivity dle vlastního výběru (možnost zapůjčení kol, skůtru a mnoho dalšího)

- (v případě zájmu NEvyužít den volna k odpočinku a dovolené, je možnost zájezd o den zkrátit s individuálním návratem do ČR o den dříve)

Neděle 27.09.

- snídaně

- transfer na letiště v Boloňi

- 9:40 odlet z Boloňi (přímý let)

- 11:40 plánovaný přílet do Prahy

Doporučená videa


Cestovní pojištění

- pojištění léčebných výloh celkem do výše 5 000 000 Kč, a to:
- zdravotní péče do 5 000 000 Kč,
- repatriace a převoz do 5 000 000 Kč
- náklady na doprovázející osobu do 16 000 Kč
- ošetření zubů do 10 500 Kč
- úrazové pojištění, a to:
- trvalé následky úrazu do výše 200 000 Kč,
- smrt následkem úrazu do 100 000 Kč

- pojištění zavazadel do výše 25 000 Kč, jedna věc však do výše 12 000 Kč
- pojištění odpovědnosti za škody způsobené zákazníkem, a to škody
- věci svěřené do 100 000 Kč
- náklady na právní zastoupení a obhajobu do 250 000 Kč
- újma na majetku do 1 000 000 Kč,
- na zdraví nebo při usmrcení do 3 500 000 Kč
- pojištění storna zájezdu, a to 80 % poplatků za storno zájezdu do výše 80 % z ceny zájezdu, maximálně 30 000 Kč

Informace o zájezdu

Termín: 21.09. - 27.09. 2020
Začátek programu: 21.09.2020   od 09:00
Místo: Itálie
Lokace: Emilia-Romagna
Nástupní místa Praha
Odlet Praha 21.09.2020   07:10
Odlet Itálie: 27.09.2020   09:40
Cena zájezdu:18 990 Kč

Cena zahrnuje

 • 1 x letecká doprava Praha - Itálie
 • 1 x letecká doprava Itálie - Praha
 • 6 x ubytování (Hotel ***, dvoulůžkový pokoj)
 • 6 x snídaně
 • 1 x cestovní pojištění
 • 1 x infobalíček
 • 1 x mapka
 • infoservis
 • služby delegáta
 • cena zájezdu vychází z plně obsazeného dvoulůžkového pokoje
 • 3 x společný oběd (2., 3., 4. den)

 • 1 x prohlídka vinic a olivového háje

 • 1 x vstupenka do muzea námořnictví

 • 1 x vstupenka na hrad Gradara

 • ochutnávka sýrů, salámů a vína
 • transfery a přesuny v rámci celého pobytu

   

 • BOLOGNA
  Hlavní město kraje Emilia-Romagna, které si vás získá svým historickým centrem a mnoha památkami. Ulice s budovami a střechami laděnými do odstínů červené a cihlové barvy ukrývají spoustu historických skvostů a také malých taveren. Ne nadarmo se o kraji Emilia-Romagna říká, že je domovem nejlepší italské kuchyně. Navíc se život ve městě nese ve velmi pozitivním duchu, a to jak díky stálým obyvatelům, tak i velkému počtu studentů navštěvující Boloňskou univerzitu – nejstarší samosprávnou univerzitu světa.

 • CESENATICO
  Přístavní městečko – na jedné straně poklidná rybářská bašta, na straně druhé živoucí metropole s dlouhými plážemi a nepřeberným množstvím možností. Ne nadarmo se do města kdysi zamiloval i samotný Leonardo Da Vinci, který se potom významně podílel na jeho rozvoji.

 • SAN MARINO
  Navštívit San Marino a už nikdy neodjet. Spousta návštěvníků prožívá stejný pocit, když poprvé uvidí krásu hory Monte Titano, na které se rozprostírá San Marino – nejstarší stále nezávislý stát na světě. Tento malý státeček jako by si po staletí žil svůj vlastní život. Staré hradby, kamenné domy, křivolaké uličky… a především dech beroucí výhledy na romagnolskou riviéru a apeninské vrcholky. Tady, na vrcholku hory máte, čas se zastavit, nadechnout a cítit se jako v nebi. Doslova.

 • SANTARCANGELO DI ROMAGNA 
  Středověká oáza, domov kultury a umění. Rodiště Tonina Guerry, slavného italského básníka, malíře a spisovatele. Městečko rozprostírající se mezi řekami Uso a Marecchia je domovem spousty kulturních akcí. Jednou z nich je i tzv. Slavnost paroháčů, konající se v listopadu, která je jednou z nejdůležitějších akcí regionu. V rámci slavnosti se koná „běh paroháčů“, kterého se můžou účastnit muži, kteří se chtějí zbavit svých parohů.

 • RIMINI
  Hlavní město romagnolské riviéry a zároveň největší přímořské letovisko střední Evropy. Toto kosmopolitní město, kromě turismu, nabízí historické centrum dochované z časů Římské říše. Ne nadarmo je jedním z nejoblíbenějších míst k letní návštěvě.

 • GRADARA
  Obrovský hradní komplex tyčící se nad mořským pobřežím jako strážce něčeho tajemného. Dokonce i Dante Alighieri spojoval tohle místo se slavnou mileneckou dvojicí z jeho Božské komedie. Francesca a Paolo prožívali svůj osud v Gradaře stejně tak silně, jako prožívá každý návštěvník svou návštěvu.

 • GABICCE MONTE
  Útesy zvedající se z ničeho nic z nížiny romagnolské riviéry. Křišťálové moře, zastrčené pláže a romantická zákoutí této přírodní rezervace. Gabicce Monte je perla riviéry.

Cestujte s námi

 1. 100% garance vstupenek
 2. Non-stop asisteční služba
 3. Rozdělení na zálohu a doplatek
 4. Individuální úprava zájezdu na míru
 5. Služby delegáta u vybraných zájezdů
 6. Platba kartou, hotově nebo převodem
Dárkový poukaz
Nezapomenutelný sportovní zážitek pro vaše blízké.