Informace o New Yorku

New York

 

New York, to je největší, a podle mnohých také nejkrásnější město Spojených států amerických. V součastnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. New York byl také prvním hlavním městem Spojených států po přijetí Ústavy. Město New York tvoří celkem 4 velké čtvrti-černošský Brooklyn, kde vedle krásných pláží naleznete také celou řadu klasických hip hopových klubů, luxusní Manhattan s pověstnými mrakodrapy, údajně nebezpečný Bronx v severní části města a Queens plný přátelských přistěhovalců především z Asie. 

 

 

Socha Svobody

 

42933NmE.jpg

Jižně od Manhattanu na Ostrově Svobody se nachází snad jedna z nejvyhledávanějších památek celých Spojených států - Socha Svobody. Ta zde byla koncem 19. století postavena  Francouzi jako symbol podpory a přátelství. Málokdo však ví, že autorem Sochy Svobody je Gustava Eiffel, který stojí také za výstavbou slavné Eiffelovy věže v Paříži. Socha je vysoká 46 metrů, spolu s 47metrovým podstavcem dosahuje vrchol pochodně 93 metrů. Svou zelenou barvu získala díky působenípřírody na její měděný povrch. Kromě velmi dlouhého čekání ve frontě, doprovází také vstup na Sochu Svobody velmi přísná kontrola podobná té před vstupem do letadla. 

 

Zastávka: trajekt vyplouvá z Battery Parku

 

Otevírací doba:

pondělí - neděle 9:30 - 15:30

 

Cena:

vstupenka pouze na plavbu lodí - děti (4-12)            od 225 Kč

                                                dospělí                od 450 Kč

                                               senioři (65+)         od 350 Kč

vstupenka na plavbu lodí+vstup do podstavce - stejná cena
vstupenka na plavbu lodí+vstup do koruny - děti (4-12)         od 300 Kč
                                                                    dospělí        od 525 Kč
                                                                    senioři         od 425 Kč

 

 

Mrakodrap Empire State Building

 

42934NzQ.jpg

Empire State Building je druhá nejvyšší budova světa, nacházející se na křižovatce Páté Avenue a West 34th Street. Budova byla původně navržena pro kotvení vzducholodí. Výtah vás vyveze až do 102. patra, kde si můžete pořídit snímky panoramatu města. Cesta výtahem na vrchol budovy trvá méně než jednu minutu. Výhodou této budovy je, že při výhledu nevadí žádné sklo, stojíte totiž na otevřené terase. Tato budova má i mírnou spojitost s naší zemí - v roce 1951 v budově krátce sídlilo československé vysílání rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa. 

 

Zastávka:metro 34 Street Herald Sq Station

 

Otevírací doba:

pondělí, úterý, středa, neděle - 8:00 - 23:15

čtvrtek, pátek sobota - 8:00 - 2:00

 

 

Cena:

dospělí - od 800 Kč

děti (6-12) - od 650 Kč

 

 

Times Square

 

42935NTU.jpgJedno z nejrušnějších měst se nachází nedaleko zmiňované Empire State Building. Jedná se o rozsáhlou křižovatku mezi Broadwayí a Sedmou avenue. Na Times Square sídlí řada velmi známých firem, jedná se například o světouznámou firmu MTV. Návštěva zde má své kouzlo a to především v noci, kdy září obrovské reklamy, které vytvářejí dojem moderního velkoměsta. Ročně tuto část New Yorku navštíví až 390 milionu lidí. Zajímavost, která se váže k Times Square je ta, že se zde od roku 2011 nesmí kouřit. 

 

Zastávka: 42nd Street

 

 

Památník WTC - National September 11 Memorial a Muzeum

 

42936ZGY.jpgJedná se o muzeum, které bylo postavené na počest obětem 11. září, kteří zahynuli po teroristickém útoku na světoznámá "dvojčata". Nachází se nedaleko samotného World Trade Center. V muzeu uvidíte nejen celou řadu fotografií ze známé tragédie, ale také artefakty přímo z místa neštěstí (např. kusy letadla nebo dámské kabellky).

 

 

 

Zastávka: World Trade Center

 

 

Otevírací doba:

denně od 7:00 - 21:00

Muzeum memorial: neděle - úterý     9:00 - 20:00

                              pátek - sobota    9:00 - 21:00                

 

Cena:

dospělí - od 600 Kč

senoři (65+), studenti - od 450Kč
děti (7-17) - od 350 Kč

 

 

Koupání na Coney Island Beach

 

42938ZTE.jpgVzhledem k dobré poloze města, které se nachází u pobřeží, dá se poměrně snadno užívat i sluníčko na pláži. Jednou z nejvyhledávanějších pláží je Coney Island v Brooklynu. Kromě skvělé pláže se zde nachází i zábavní park zvaný Luna Park s velicou známou atrakcí Cyclone. Pláž je téměř 3 kilometry dlouhá a je z Brooklynu vzdálená asi 20 minut metrem. 

 

Zastávka: Surf Av/Stillwell Av

 

Muzeum voskových figurín Madame Tussauds

 

42940NGV.jpgV tomto muzeu se můžete vyfotit s největšími hvězdami Hollywoodu. Celkem zde můžete vidět více jak 200 voskových figurín. Bylo založeno Marií Tussaudsovou, sochařkou vytvářející voskové figuríny. 

 

 

 

 

 

Zastávka: Times Square

 

Otevírací doba:

neděle - čtvrtek   10:00 - 20:00

pátek - sobota    10:00- 22:00

 

Cena:

dospělí (13+) - od 750 Kč