Zájezd k moři na Costa del Sol

1x
Zájezd k moři na Costa del Sol

ŠPANĚLSKO ŠPANĚLSKO - MÁLAGA MÁLAGA

Vyražte s námi za odpočinkem na překrásné sluncem rozpálené pláže s oázou pod palmami a za koupáním v příjemně osvěžujícím moři na bezmračné a stále slunečné andaluské pobřeží Costa del Sol!

Pobytový zájezd do Torremolinos u Málagy zahrnuje ubytování v malebném hotelu kousek od pláže s bohatou snídaní a plaveckým bazénem. 

Určitě nesmíte zapomenout zajít si ráno sednout do místní pobřežní kavárny na churros s horkou čokoládou nebo na jiný typicky španělský dezert a vychutnat si ranní kávu s pohledem na nekonečné moře a vycházející slunce za obzorem. V místních hospůdkách zase můžete ochutnat proslulou španělskou paellu, vychutnat si osvěžující španělské pivo Estrella Damm, San Miguel nebo Mahou či tradiční ovocnou sangrii.

Pokud jste fotbalovými fanoušky nabízíme vám také náštěvu fotbalového stadionu v Málaze - La Rosaleda.
 

MÁLAGA

Málaga je přístavní město na jihu Španělska s šestým největším počtem obyvatel v zemi. Pobřeží Costa del Sol neboli “Slunečné pobřeží”, na kterém je umístěna, je díky příjemnému stále slunečnému počasí velmi oblíbeným letoviskem. Patří tak mezi největší turistické regiony ve Španělsku. Město vás uchvátí nejen svou bohatou kulturou a historií, ale i neopakovatelnou atmosférou a přátelskostí.

Toto rodiště malíře Pabla Picassa nebo např. herce Antonia Banderase má velmi starou a bohatou historii sahající až do 8. století před Kristem, kdy město sloužilo jako důležitý bod na obchodní trase mezi Gibraltarským průlivem a Fénicií. Do završení španělské Reconquisty patřila Málaga mezi oblasti, kde se muslimská nadvláda udržela nejdéle. Svědčí o tom i velké množství památek, které se datují do těchto dob.

V rámci pobytu vám doporučujeme navštívit tyto největší zajímavosti a památky: katedrálu de la Encarnación, zříceninu hradu Gibralfaro a středověkou maurskou pevnost La Alcazaba nebo malebný kostel Parroquia Santiago Apostole.
 

TORREMOLINOS

Torremolinos je městečko na jih od Málagy rozkládající se na slunečném pobřeží Costa del Sol. Jeho název odkazuje na velké množství mlýnů, které zde dříve stávalo. Z původně malé rybářské vesničky se v průběhu let stalo velmi oblíbené přímořské letovisko s velmi dobře rozvinutou turistickou infrastrukturou

Díky svým překrásným dlouhým plážím s postupným vstupem do moře je ideálním místem pro rekreaci a je vhodné pro plavce i neplavce. Ve městě si přijdou na své i rodiny s dětmi. Nad centrem se kousek od sebe nacházejí vodní zábavní park Aqualandbotanická zahrada Molino de Inca Krokodýlí park.

Své návštěvníky město zaujme i rybářskou čtvrtí La Carihuela, která vedle nádherných čistých pláží a přístavu nabízí i historické dlážděné uličky se starými doběla zbarvenými domy a překrásný zelený park s jezírkem a fontánou - La Bateria, s úchvatným výhledem na moře, na okolní části města i na vyprahlé kopce z druhé strany parku.

Procházku si můžete udělat i do nedalekého města Benalmadena, ve kterém můžete zajít například do zábavního parku Tivoli World s obrovským množstvím atrakcí a představení, do parku Selwo Marina nabízejícím představení s mořskými zvířaty, ptáky a hady nebo se nechat vyvézt lanovkou Teleférico na kopec Calamorro nad městem, odkud jsou dechberoucí pohledy zpět na pobřeží.
 

MIJAS

Malebné město Mijas se nachází na jih od Málagy a dělí se na 3 oblastiMijas pueblo, Las Lagunas situované v zóně Mijas Costa ve Fuengirole a La Cala na pobřeží s překrásnými plážemi. Zajímavostí je, že Mijas netvoří ucelený celek, ale každá jeho část je od sebe poměrně dost vzdálená. 

Mijas pueblo je překrásná španělská vesnička zasazena na vrchol kopců nad pobřežím, z které je úžasný výhled po širokém okolí a hlavně výhled na moře na obzoru. Řadí se do slavné Ruta de los Pueblos Blancos neboli do “Cesty po bílých vesničkách”, které se vyznačují světlými bílými domky zdobenými květinami nacházejícími se v úzkých a klikatých uličkách. 

Zajímavostí je, že tradičním dopravním prostředkem je zde osel, takže se vám často může stát, že narazíte na místní obyvatele, jak se na něm vezou. Má velmi působivé historické centrum plné velkého množství památek. Velmi navštěvovaná je například malebná ulice Costa del Sol s kaplí San Sebastiankaple Calvario na úpatí hory, starodávná maurská zeď s nádhernými zahradami nebo býčí aréna Plaza de Toros.
 

FUENGIROLA

Rušné původně rybářské město Fuengirola je jedno z nejznámějších turistických středisek na pobřeží Costa del Sol. Má velmi bohatou historii sahající až do dob, kdy na území pobývali Féničané. Mnoho památek se odkazuje i na dobu římské či maurské nadvlády, většina z nich se ale nezachovala celá, jelikož bylo město proměněno v ruiny během poslední fáze španělské Reconquisty. Po tomto období zůstal celý pouze hrad Sohail, který vám spolu s ruinami římských lázní doporučujeme navštívit.

Pláže, hlavní turistické lákadlo města, jsou zde vyhlášené svou čistotou, šířkou a komfortem, stejně jako pozvolným vstupem do moře. Na ulici Avenida Camilo José Celo se nachází netradiční zoologická zahrada Bioparc vyjímečná hlavně svou úctou k ochraně přírody a živočichů v ní žijících, které zde najdete v jejich přirozeném prostředí. Ve městě můžete nasednout na turistický vláček a vychutnat si pohledy na nejdůležitější místní památky.
 

MARBELLA

Jedním z nejoblíbenějších a nejluxusnějších letovisek na pobřeží Costa del Sol je město Marbella, nacházející se 60 km na jih od Málagy s níž je propojeno dálnicí. Každoročně je vyhledáváno známými osobnostmi z celého světa. Najdeme zde jedny z nejvyhlášenějších podniků a hotelů v celém Španělsku. Přibližně 4 km od města leží známý přístav Puerto Banus, kde se nachází celá řada luxusních butiků, restaurací, jachet a plachetnic.

Město je plné historie. Stejně jako v Mijas i zde se zachovalo velké množství bílých domků, zejména v okolí náměstí Plaza de Naranjas. Mezi místa která musíte navštívit patří náměstí Plaza de Toroskostel Santo Cristo de Calvario, obří nákupní galerie La Cañada nebo muzeum bonsají či parky plné fontán a květin.

Od pobřeží je překrásný pohled na pohoří Sierra Blanca, Sierra Palmitera a Serranía de Ronda, která sahají až do výšky přibližně dvou tisíc metrů nad mořem. Do Marbelly velmi často jezdí sportovci jako například fotbalisté na letní přípravu, tenisté či golfoví hráči - je zde více než 20 golfových hřišť, na kterých se konají turnaje světového charakteru.

 

Příplatky za doplňkové služby

Název Cena  
Odbavené zavazadlo 1 200 Kč
V ceně zájezdu je u každé osoby zahrnuto 1x malé příruční zavazadlo 40cm x 20cm x 25cm a 1x velké příruční zavazadlo do 10 kg. Odbavené zavazadlo lze objednat za daný příplatek.
V ceně zájezdu je u každé osoby zahrnuto 1x malé příruční zavazadlo 40cm x 20cm x 25cm a 1x velké příruční zavazadlo do 10 kg. Odbavené zavazadlo lze objednat za daný příplatek.
Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 000 Kč  
Parkování na letišti v Praze - 8 dní 1 090 Kč
Zajištění parkování na letišti v Praze po dobu 8 dnů u našeho partnera (Go Parking), který Vás po zaparkování vašeho vozidla odveze zdarma na letištní terminál.
Zajištění parkování na letišti v Praze po dobu 8 dnů u našeho partnera (Go Parking), který Vás po zaparkování vašeho vozidla odveze zdarma na letištní terminál.

Cestovní pojištění

- pojištění léčebných výloh celkem do výše 2 500 000 Kč, a to:
- zdravotní péče do 2 500 000 Kč,
- repatriace a převoz do 2 500 000 Kč
- náklady na doprovázející osobu do 10 000 Kč
- ošetření zubů do 7 000 Kč
- úrazové pojištění, a to:
- trvalé následky úrazu do výše 200 000 Kč
- smrt následkem úrazu do 100 000 Kč

- pojištění zavazadel do výše 15 000 Kč, jedna věc však do výše 10 000 Kč
- pojištění odpovědnosti za škody způsobené zákazníkem, a to škody
- újma na majetku do 300 000 Kč,
- na zdraví nebo při usmrcení do 1 500 000 Kč
- pojištění storna zájezdu, a to 80 % poplatků za storno zájezdu do výše 80 % z ceny zájezdu, maximálně 15 000 Kč

Informace o zájezdu

Termín: 05.09. - 12.09. 2020
Začátek pobytu: 05.09.2020   od 10:40
Místo: Málaga, Španělsko
Lokace: Málaga
Odlet Praha 05.09.2020   10:40
Odlet Málaga: 12.09.2020   07:00
Cena zájezdu:15 990 Kč

Cena zahrnuje

 • 1 x letecká doprava Praha - Málaga
 • 1 x letecká doprava Málaga - Praha
 • 7 x ubytování (hotel*** - kousek od pláže, dvoulůžkový pokoj)
 • 7 x snídaně
 • 1 x cestovní pojištění
 • 1 x infobalíček
 • 1 x mapka
 • infoservis
 • cena zájezdu vychází z plně obsazeného dvoulůžkového pokoje

Cestujte s námi

 1. 100% garance vstupenek
 2. Non-stop asisteční služba
 3. Rozdělení na zálohu a doplatek
 4. Individuální úprava zájezdu na míru
 5. Služby delegáta u vybraných zájezdů
 6. Platba kartou, hotově nebo převodem
Dárkový poukaz
Nezapomenutelný sportovní zážitek pro vaše blízké.